DOLAR 17,9599
EURO 18,6278
ALTIN 1.038,03
BIST 2.869,54
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 30°C
Açık
Ankara
30°C
Açık
Cum 32°C
Cts 32°C
Paz 30°C
Pts 30°C

AKŞENER: SIKIŞTIKÇA GAZ BULUP, KENDİNİZCE VATANDAŞIN GAZINI ALMAYA ÇALIŞMANIZ SIKTI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP’nin başlattığı “askıda ekmek” uygulamasına karşı “Hem ekonomi uçuyor deyip, hem de askıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız, biriniz yalan söylüyor demektir. Ya ‘uçuyoruz’ diyen yalan söylüyor, ya da ‘sabır’ diyen yalan söylüyor” dedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 85 miyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfini duyurmasına ilişkin de “Ama artık sıktı be kardeşim… Sıkıştıkça gaz bulup, zor durumdaki vatandaşın, kendinizce gazını almaya çalışmanız artık sıktı. Havalar soğuyor. Millet daha fazla doğalgaz yakmaya başlayacak. Milletin umutlarıyla oynamayın artık. Millet sizden doğalgaz faturasına çözüm istiyor, siz anca gemi üzerinde poz veriyorsunuz. Hayaller, doğalgazla zengin olmuş Türkiye; gerçekler, askıda ekmek kampanyası” dedi.

AKŞENER: SIKIŞTIKÇA GAZ BULUP, KENDİNİZCE VATANDAŞIN GAZINI ALMAYA ÇALIŞMANIZ SIKTI
20.10.2020
A+
A-


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Hem ekonomi uçuyor deyip, hem de askıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız, biriniz yalan söylüyor demektir” sözleriyle MHP’nin başlattığı “askıda ekmek” uygulamasını eleştirdi. Akşener, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 85 milyar metreküplük yeni doğal gaz keşfi duyurusu için de “Ama artık sıktı be kardeşim… Sıkıştıkça gaz bulup, zor durumdaki vatandaşın, kendinizce gazını almaya çalışmanız artık sıktı. Havalar soğuyor. Millet daha fazla doğalgaz yakmaya başlayacak. Milletin umutlarıyla oynamayın artık. Millet sizden doğalgaz faturasına çözüm istiyor, siz anca gemi üzerinde poz veriyorsunuz. Hayaller, doğalgazla zengin olmuş Türkiye; gerçekler, askıda ekmek kampanyası” yorumunu yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

BİRİNİZ YALAN SÖYLÜYOR: Eşe, dosta, yandaşa milyonları dağıt ama geçinemeyen vatandaşa gelince ‘sabır.’ ‘Eve ekmek götüremiyorum’ diyen dar gelirliye gelince, ‘askıda ekmek kampanyası…’ Böyle vicdansızlık olur mu? Millet İttifakı belediyelerinin başlattığı askıda ekmek uygulaması zaten geleneğimizde olan bir uygulama. Ama öyle ortalıkta yerde, parti logolu askı yaptırarak değil, fırında, usturupluca yapılan bir uygulama. Bunlar artık milletimize o kadar yabancılaşmış ki askıda ekmeği bile düzgün yapamıyorlar. Ancak asıl dikkat edilmesi gereken gerçek şu: Hem ekonomi uçuyor deyip, hem de askıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız, biriniz yalan söylüyor demektir. Ya ‘uçuyoruz’ diyen yalan söylüyor, ya da ‘sabır’ diyen yalan söylüyor. Ya ‘bu damat bakan çok iyi, onunla gurur duyuyoruz’ diyen yalan söylüyor ya da ‘askıda ekmek kampanyası başlatıyoruz’ diyen yalan söylüyor. Ne var ki yalanlar artık dikiş tutmuyor, milletimiz o yalanı, bizzat yaşayarak görüyor…

HAYALLER DOĞALGAZ ZENGİNİ TÜRKİYE; GERÇEKLER ASKIDA EKMEK: Biliyorsunuz Sayın Erdoğan, müjdelerini hep sıkıştığı anlara saklar… Nitekim Cumartesi günü, geminin güvertesine çıktı ve 85 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfinin müjdesini verdi…Biz, Türkiye’nin bir metreküp kaynak bulmasından bile mutlu oluruz. Milletimizin yararına olan her keşfi, sevinçle karşılarız. Ama artık sıktı be kardeşim… Sıkıştıkça gaz bulup, zor durumdaki vatandaşın, kendinizce gazını almaya çalışmanız artık sıktı. Havalar soğuyor. Millet daha fazla doğalgaz yakmaya başlayacak. Bir yandan doğalgaz bulduk diye caka satıyorsunuz, diğer yandan faturalara zammı bindiriyorsunuz. Milletin umutlarıyla oynamayın artık. Millet sizden doğalgaz faturasına çözüm istiyor, siz anca gemi üzerinde poz veriyorsunuz. Hayaller, doğalgazla zengin olmuş Türkiye; gerçekler, askıda ekmek kampanyası…

YARGIDAN ELİNİZİ ÇEKİN: Şahsi ikballerini koruyabilmek için her şeyi mubah görenlerin, milletin hazinesinden, devletin kurumlarına, el atmadıkları, ayarlarıyla oynamadıkları hiçbir kurum, hiçbir değer kalmadı. Bunun son örneğini Anayasa Mahkemesi tartışmalarında görüyoruz. Önce, ülkenin İçişleri Bakanı, gider yaptı. Ardından küçük ortak, koroya katıldı. Nihayetinde de Sayın Erdoğan, daha önce de birçok kez örneğini gördüğümüz üzere, ‘Meclis bir adım atarsa ben de desteklerim’ dedi. Son olarak, Anayasa Mahkemesi’nin bir üyesi çıktı, kendi kurumunu siyasi malzeme yapmak isteyenlerin eline, altın tepside istedikleri fırsatı verip, tüy dikti. Ne kadar acı. Sosyal medyada, karşılıklı ışık yakıp söndüren polemiğin tarafları, Türkiye’ye nasıl hasar verdiklerinin farkında bile değil… Anayasa Mahkemeleri, medeni dünyada, demokratik ülkelerin vazgeçilmez kurumlarıdır. Yargıdan elinizi çekin. Anayasa Mahkemesi’ni tartışacağımıza, gelin, halktan gizlenen Covid-19 vakalarını tartışalım.

UÇURUM DERİNLEŞTİ: Uzaktan eğitim en çok dar gelirli vatandaşımızın evladını vurdu. Bir yanda, dadılar, bakıcılar, öğretmenler tutanların, her türlü teknolojik imkana sahip olanların çocukları. Diğer yanda, salgından dolayı işsiz kalıp evine ekmek götüremeyenlerin, telefonunda bile interneti olmayanların çocukları… Öğrenme uçurumu derinleşti de derinleşti. Bir zamanlar, eğitimde büyük atılım diye pazarladıkları bir proje vardı, hatırlar mısınız? Fatih Projesi. Milyarlarca lira harcadılar.  Aslında milyarlarca lirayı çöpe attılar. Yüzyıllık eğitim projesi dedikleri Fatih Projesi’nden geriye, evlerde çekmecelere atılmış tabletler, zengin olan yandaşlar kaldı.

AK PARTİ ÖĞRETMENLER İÇİN GAYRET GÖSTERMEDİ: İktidarın iş bilmezliği yüzünden, yandaş sevdası yüzünden, olan yine dar gelirli vatandaşımızın evladına oldu. Aziz öğretmenimize oldu. Kahramanmaraş’ta edebiyat öğretmeni Aziz Serin, uzaktan eğitim yaparken, internette yaşadığı sorun nedeniyle, öğrencilerine ders anlatabilmek için çıktığı tepede, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Aziz öğretmeni bu millet rahmetle ve minnetle anacak. Ak Parti, öğretmenlerimiz için hiçbir gayret göstermedi. Özlük haklarını iyileştirmedi. 3600 ek gösterge sözü vermesine rağmen yapmadı. Niteliklerini geliştirmeyi zaten geçtim, atanamayan on binlerce öğretmen adayımız var. El üstünde tutulmaları gerekirken, inatla ve ısrarla mağdur edilen öğretmenlerimiz var.

EĞİTİMLE İSTİHDAM İLİŞKİSİ KOPUK: Bizim için eğitim, güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye’nin köşe taşıdır. Türkiye’yi, en büyük ilk 10 ekonomiden biri haline getireceksek, öncelikle eğitimde ilk 10 arasına girmeliyiz. Çünkü eğitimdeki sıramız, ekonomimizin geleceğidir. Piyasaları takip etmeye gerek yok. Kredi derecelendirme kuruluşlarına da gerek yok. Türkiye’nin gelecekte varacağı noktayı bilmek istiyorsanız, eğitimdeki sıralamasına bakmanız yeterlidir. Eğer eğitimde 35’inci sıradaysanız, ekonominiz de 35’inci sıraya doğru gerileyecektir. Ama eğitimde ilk 10 içinde yer alırsanız, ekonominiz de ilk 10 içine yer alacak şekilde gelişecektir. Türkiye’de işsizlik sorunu kadar, mesleksizlik sorunu da var. Ülkemizde maalesef, eğitimle istihdam ilişkisi kopuk.  Maalesef piyasanın talep ettiği nitelikte insan yetiştiremeyen bir eğitim sistemimiz var.

AKŞENER: HAYALLER DOĞALGAZ ZENGİNİ TÜRKİYE, GERÇEKLER ASKIDA EKMEK KAMPANYASI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP’nin başlattığı askıda ekmek kampanyasını, “Hem ‘Ekonomi uçuyor’ deyip hem de askıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız biriniz yalan söylüyor demektir” sözleri ile eleştirdi. Akşener, “Millet sizden doğalgaz faturasına çözüm istiyor siz ancak gemi üzerinden poz veriyorsunuz. Hayaller doğalgaz ile zengin olmuş Türkiye, gerçekler askıda ekmek kampanyası” dedi.

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Zonguldak’ta Fatih sondaj gemisinde yaptığı açıklamada Karadeniz’de bulunan doğalgaz rezervinin 405 milyar metreküpe yükseldiğini duyurması içinse “Sıkıştıkça gaz bulup zor durumdaki vatandaşın kendinizce gazını almaya çalışmanız artık sıktı. Hayaller doğalgaz ile zengin olmuş Türkiye, gerçekler askıda ekmek kampanyası” yorumunu yaptı.

YALANLAR ARTIK DİKİŞ TUTMUYOR

Akşener, şöyle konuştu: 

“Askıda ekmek uygulaması zaten geleneğimizde olan bir uygulama. Ama öyle ortalık yerde parti logolu askı yaptırarak değil fırında usturupluca yapılan bir uygulama. Bunlar artık milletimize o kadar yabancılaşmış ki askıda ekmeği bile düzgün yapamıyorlar. Asıl dikkat edilmesi gereken gerçek şu; hem ‘ekonomi uçuyor’ deyip hem de askıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız biriniz yalan söylüyor demektir. Ya ‘Uçuyoruz’ diyen ya ‘Sabır’ diyen yalan söylüyor, ya ‘Damat Bakan çok iyi onunla gurur duyuyoruz’ diyen yalan söylüyor ya da ‘Askıda ekmek kampanyası başlatıyoruz’ diyen yalan söylüyor. Yalanlar artık dikiş tutmuyor.

ERDOĞAN SIKIŞTIKÇA GAZ BULUYOR, SIKTI BE KARDEŞİM

Sayın Erdoğan müjdelerini hep sıkıştığı anlara saklar. Nitekim cumartesi günü geminin güvertesine çıktı 85 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfinin müjdesini verdi. Biz Türkiye’nin bir metreküp kaynak bulmasından mutlu oluruz. Ama artık sıktı be kardeşim. Sıkıştıkça gaz bulup zor durumdaki vatandaşın kendinizce gazını almaya çalışmanız artık sıktı. Havalar soğuyor, millet daha fazla doğalgaz yakmaya başlayacak. Bir yandan doğalgaz bulduk diye caka satıyorsunuz, diğer yandan faturalara zammı bindiriyorsunuz. Millet sizden doğalgaz faturasına çözüm istiyor siz ancak gemi üzerinden poz veriyorsunuz. Hayaller doğalgaz ile zengin olmuş Türkiye, gerçekler askıda ekmek kampanyası.”


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.